نخستین كاروان زائران ایرانی سوم خرداد وارد مدینه منوره می شود

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به تازه ترین جزییات برنامه ریزی های اجرایی برای زائران حج تمتع 1402 اظهار كرد: ان شاالله نخستین كاروان مدینه قبل ما سوم خرداد ماه وارد شهر پیامبر (ص) می شوند.

1402/02/25
|
14:50

آقای سیدعباس حسینی درهمایش تخصصی روحانیون اهل تسنن، با اشاره به توفیق خدمت به ضیوف الرحمان در حج 1402 ، اظهار داشت: در حج تمتع امسال 87 هزار و 550 زائر در قالب 577 كاروان به سرزمین وحی اعزام می شوند كه از این تعداد 337 كاروان مدینه قبل و 240 كاروان مدینه بعد می باشند .
وی با اشاره به معاینات پزشكی زائران حج تمتع امسال گفت: معاینات پزشكی حدود 97 درصد زائران ثبت نام كننده در كاروان ها انجام پذیرفته است و سایر امور مربوطه نیز در روزهای آتی پایان می پذیرد.
رئیس سازمان حج و زیارت درباره حمل و نقل زائران و قراردادهای منعقد شده برای اتوبوس های با كیفیت اظهار كرد: درخصوص حمل و نقل درون شهری و بین شهری ، قرارداد 350 دستگاه اتوبوس برای نقل درون شهری و 250 دستگاه اتوبوس برای نقل بین شهری تدارك دیده شده است؛ 600 دستگاه اتوبوس نیز برای نقل مشاعر (نقل ترددی)تدارك دیده شده است.
رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینكه پروازهای رفت حجاج از سوم خرداد ماه آغاز و تا اول تیرماه ادامه می یابد گفت: پروازهای برگشت نیز از 13 تیرماه لغایت سوم مرداد ماه انجام می گیرد؛ همچنین طول پروازهای رفت 30 روز و پروازهای برگشت 22 روز می باشد.

دسترسی سریع