میدان غزه و اسرائیل، میدانِ حق و باطل است

در آستانه سیزدهم آبان‌ماه، روز دانش‌آموز و روز ملی مبارزه با استكبار، جمعی از دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر كشور با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار كردند.

1402/08/10
|
12:49

بخش‌هایی از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار:
در میان این سه مناسبتی كه در سیزده آبان اتفاق افتاده، در دو مناسبت آمریكاییها ضربه زدند به ملت ایران، در یك مناسبت ملت ایران ضربه زد به آمریكاییها.

آن دو مناسبتی كه ضربه‌ی آمریكا بود به ملت ایران، یكی تبعید امام بود در سیزدهم آبان سال 43، به علت مخالفت او با كاپیتولاسیون.

ضربه‌ی دوم كشتار دانش‌آموزان بود. در روزهای اوج حركت انقلابی ملت ایران پلیس شاه دانش‌آموزان را در همین جلو دانشگاه قتل‌عام كردند. رگبار گرفتند عده‌ای دانش‌آموز را به خاك و خون كشیدند.

ده ماه بعد از پیروزی انقلاب، سیزده آبان سال 58 بود كه دانشجوها رفتند وارد سفارت شدند، سفارت آمریكا و آن سفارت را تسخیر كردند و اسرار و اسناد پنهانی آن سفارت را افشا كردند. آبروی آمریكا رفت. این ضربه‌ی ملت ایران بود به آمریكا.

یك مسئله را میخواهم مطرح كنم و آن مقابله‌ی ما با آمریكاست.

آمریكایی‌ها دشمنی‌های خودشان با ملت ایران را منسوب میكنند به مسئله‌ی سفارت، میگویند آقا علت اینكه آمریكا ایران را تحریم می كند، با ایران بدی میكند، در ایران اغتشاش راه می‌اندازد، مشكلات درست میكند علتش این است كه دانشجویان شما رفتند سفارت آمریكا را تسخیر كردند این را هم آمریكایی‌ها میگویند، هم مَن تبع آنها در داخل كشور میگویند
این دروغ بزرگی است.

26 سال قبل از حادثه‌ی سفارت كودتای 28 مرداد اتفاق افتاده؛ آن روز كه دیگر كسی به سفارت نرفته بود!
اسنادی كه از سفارت بدست آمد كه الان 80-70 جلد كتاب است نشان داد كه از همان ‌روزهای اول بعد از پیروزی انقلاب سفارت آمریكا مركز توطئه و جاسوسی بوده علیه ایران، حتی در سفارت آمریكا طراحی كودتا میشده كه كودتا كنند علیه انقلاب.

طراحی جنگ داخلی میشده؛ تلاش میكردند كه در استانهای مرزی كشور جنگ داخلی راه بیندازند.
یعنی سفارت امریكا از اولین روزهای شروع انقلاب مركز توطئه علیه كشور و علیه انقلاب بوده ربطی به تسخیر لانه‌ی جاسوسی ندارد.

میدان میان غزه و اسرائیل نیست، بلكه میدان حق و باطل است.

مردم غزه با صبر خودشان توانستند وجدان بشری را به حركت در بیاورند. الان شما ببینید در دنیا چه خبر است؟ در همین كشروهای غربی، در انگلیس، در فرانسه، در ایتالیا، در خود آمریكا، ایالتهای مختلف، مردم با جمعیتهای انبوه می‌آیند در خیابان علیه اسرائیل و در موارد بسیاری علیه آمریكا شعار می‌دهند.

آبروی اینها رفت. اینها واقعا هیچ علاجی ندارند، نمی‌توانند توجیه كنند.

لذا می‌بینید یك ابلهی پیدا می‌شود می‌گوید اجتماع مردم در انگلیس كار ایران است!
لابد بسیج لندن و بسیج پاریس این كار را كرده‌اند؟

شما باید از اصل انقلاب اسلامی تحلیل داشته باشید، از قضیه‌ی دفاع مقدس، جنگ هشت ساله باید تحلیل داشته باشید، از قضایای گوناگونی كه در دهه‌ 60 اتفاق افتاد همین‌جور، از واگرایی‌هایی كه در دهه‌ی 70 اتفاق افتاد باید تحلیل داشته باشید، از حوادث گوناگونی كه در دهه‌ی 90 و 80 اتفاق افتاد باید تحلیل داشته باشید یعنی بدانید تشخیص بدهید كه این حادثه چه بود، از كجا شروع شد، كی پشت این حادثه بود، چه نتیجه‌ این حادثه شد.

پیروزی نهایی و نه چندان دیر با ملت فلسطین خواهد بود.

ادامه خبر
https://farsi.khamenei.ir/news-content?id=54266

دسترسی سریع