آرم نهادها و دستگاه‌ها در برابر مسجد باید رنگ ببازد

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اكبری گفت: در برابر مسجد، آرم های نهادها و دستگاه ها باید رنگ ببازد و آنچه كه باقی می ماند، وحدت و همدلی در جایگاه خادمی مسجد، برای عمران معنوی و مادی مساجد است.

1403/02/19
|
14:54

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اكبری، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، در اولین گردهمایی ملی قرارگاه های راهبری مساجد استان ها، ضمن تأكید بر اینكه در برابر مسجد، آرم های نهادها و دستگاه ها باید رنگ ببازد و آنچه كه باقی می ماند، وحدت و همدلی در جایگاه خادمی مسجد، برای عمران معنوی و مادی مساجد است گفت: مأموریت نهادها و دستگاه ها برای حمایت و پشتیبانی از مساجد، تا پشت در مساجد ممدوح و پسندیده است و لیكن داخل مسجد، باید نظام طبیعی و مردمی، با محوریت امام جماعت جاری و ساری باشد و مداخله هیچ نهاد و دستگاهی، درون مسجد قابل قبول نیست.

وی با تصریح بر اینكه جلسه ای با این كیفیت، با شركت جمع حاضر و با موضوع مسجد، برای اولین بار است كه تشكیل می شود، در تشریح سابقه و مسیر طی شده برای برگزاری این گردهمایی گفت: از مدتی قبل با عزیزان و رؤسای نهادها و دستگاه های مرتبط، طی جلسات متعدد و متوالی دور هم نشستیم و همفكری كردیم، ناظر بر ارتقاء وضعیت مساجد در كشور و هم عهد شدیم كه حق مسجد، چنانكه شایسته است در نظام مقدس جمهوری اسلامی ادا شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اكبری گفت: این هم عهدی نهادی و دستگاهی، این نقطه امید را بر می انگیزد كه تلاش جمعی و جدیدی را برای خدمتگزاری به مساجد آغاز كنیم و اكنون به همگرایی بیشتری در ارتباط با مسائل اصلی و راهبردی مرتبط با مساجد رسیدیم و در نهایت، جمع بندی نهادها و دستگاه های مرتبط برای همكاری و هم افزایی، به محضر مبارك رهبر معظم انقلاب اسلامی تقدیم و تذكرات و رهنمودهای معظم له دریافت شد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ادامه داد، نمایندگان ولی فقیه در استان ها مصمم هستند با همراهی ائمه جمعه، نهادها و دستگاه های استانی فصل تازه ای از تمركز بر حل و فصل نظام مسائل مساجد در استان ها را در ادامه خدمات قبل، آغاز كنند.آنچه كه مدنظر است، طراحی سازوكارهای مناسب، معطوف به ظرفیت های موجود، برای پشتیبانی از مساجد است و این مسیر به شكل گیری تشكیلات و ساختار جدید منجر نخواهد شد.

وی گفت: در دولت سیزدهم، اهتمام جدی و قابل تحسینی به امر مسجد وجود دارد و در این زمینه، در جستجوی یافتن راه های جدیدی برای خدمت به مساجد، با مشاركت وزارتخانه ها و اركان دولت هستیم و تعامل با وزارت راه و شهرسازی و وزارت آموزش و پرورش در حوزه اختیارات و وظایف، در گام اول، در دستور قرارگاه ملی مسجد قرار دارد و این مسیر را ادامه خواهیم داد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه تأكید كرد: مأموریت نهادها و دستگاه ها برای حمایت و پشتیبانی از مساجد، تا پشت در مساجد ممدوح و پسندیده است و لیكن داخل مسجد، باید نظام طبیعی و مردمی، با محوریت و مدیریت امام جماعت و همراهی پایگاه های بسیج و كانون های فرهنگی هنری مساجد جاری و ساری باشد و مداخله هیچ نهاد و دستگاهی، درون مسجد قابل قبول نیست.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اكبری در پایان گفت: در برابر مسجد، آرم نهادها و دستگاه ها باید رنگ ببازد و آنچه كه باقی می ماند، وحدت و همدلی در جایگاه خادمی مسجد، برای عمران معنوی و مادی مساجد است.

دسترسی سریع