ادامه تحصن و تظاهرات همبستگی با مردم غزه در جهان

پلیس آمریكا با تجهیزات ضد شورش و استفاده از گاز اشك آور به دانشجویان در دانشگاه آریزونا یورش برد و دو نفر را بازداشت كرد.

1403/02/22
|
13:57

تجمع كنندگان و شركت كنندگان در تظاهرات جانبداری جامعه جهانی از رژیم كودك كش صهیونیست را كه باعث شهادت هزاران نفر و صد‌ها هزار زخمی شده است، محكوم كردند.

به گزارش شبكه تلویزیونی رویترز؛ تظاهر كنندگان در این تظاهرات شعار‌هایی در حمایت از مردم فلسطین و توقف نسل كشی فلسطینی‌ها در غزه سردادند و خواستار توقف تجاوز به رفح شدند. تظاهركنندگان همچنین از دولت این كشور خواستند برای حمایت از فلسطینیان اقدامات بیشتری انجام دهد.

تظاهركنندگان ضمن سردادن شعار‌هایی در حمایت از مقاومت، شخصیت‌ها و رهبران آن در نوار غزه خواستار قطع روابط با رژیم صهیونیستی و لغو معاهدات سازش با این رژیم شدند.

یكی از زنان شركت كننده در این تظاهرات گفت:در خواست‌های ما تظاهركنندگان این است كه هرچه سریعتر آتش بس در غزه برقرار و كمك‌های انسان دوستانه وارد غزه شود و همچنین حمله به رفح متوقف شود. ما از تمام كشور‌های عربی می‌خواهیم كه در كنار مردم فلسطین بایستند كه این یكی از مهمترین وظایف ما در قبال ساكنان غزه ومردم مظلوم فلسطین است.

دیگر شهروند اردنی شركت كننده در این تظاهرات گفت: درخواست ما پایان دادن به اشغالگری و سرنگونی رژیم صهیونیستی است.

شركت كنندگان در این تظاهرات، تاكید كردند: رژیم صهیونیستی به دلیل حمایت سیاسی، اقتصادی و نظامی آمریكا و ارائه همه انواع تسلیحات از سوی واشنگتن به كشتار غیرنظامیان، زنان و كودكان غزه دست می‌زند و اكنون نیز با حمله به رفح به دنبال رقم زدن جنایتی دیگری در این سرزمین است.

شركت كنندگان در این تظاهرات جانبداری جامعه جهانی از رژیم كودك كش صهیونیست را كه باعث شهادت هزاران شهید و صد‌ها هزار زخمی شده است، محكوم كردند.

به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، این دانشگاه اعلام كرد سنگ و بطری‌های آب به سوی ماموران و كاركنان دانشگاه پرتاب شد.

تنش‌ها در جریان رویارویی با معترضان در دانشگاه‌ها در سراسر آمریكا و اروپا افزایش یافته است. برخی از دانشگاه‌ها بلافاصله با معترضان برخورد و برخی دیگر اعتراضات را تحمل كرده اند.

این جنبش اعتراضی تقریبا سه هفته پیش در دانشگاه كلمبیا در نیویورك آغاز شد و از آن زمان به دانشگاه‌ها در سراسر كشور كشیده شده است. معترضان تلاش می‌كنند توجه را به نسل كشی اسرائیل در غزه جلب كنند و از دانشگاه‌های خود می‌خواهند دادوستد را با اسرائیل یا شركت‌هایی كه از تلاش‌های جنگی اش حمایت می‌كنند، متوقف كنند.

دسترسی سریع