صدای مردم مظلوم غزه از سوی سازمان های حقوق بشری شنیده نمی شود

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان كرد: مردم فلسطین مگر بشر نیستند، چرا صدای آنان شنیده نمی شود و اقدامی صورت نمی گیرد؛ حقوق آنان ضایع می شود و چه مستقیم و چه غیر مستقیم تحت فشار وشاهد ضایع شدن حقوقشان هستند.

1403/02/22
|
15:02

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان كرد: مردم فلسطین مگر بشر نیستند، چرا صدای آنان شنیده نمی شود و اقدامی صورت نمی گیرد؛ حقوق آنان ضایع می شود و چه مستقیم و چه غیر مستقیم تحت فشار وشاهد ضایع شدن حقوقشان هستند و چراهای بسیاری دیگر كه هیچ سازمان و نهاد حقوق بشری جوابگوی آن نیست.

مولوی نذیر احمد سلامی عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب با اشاره به انفعال سازمان های حقوق بشری در قبال ملت مظلوم فلسطین، اظهار داشت: مجامع غربی به خصوص سازمان ملل متحد در ارتباط با حقوق بشر به ایجاد فضای تبلیغاتی و پروپاگاندای بسیار زیادی برای موجه كردن فعالیت خود می پردازند.

مولوی سلامی، افزود: اگر كسی از ماهیت و واقعیت آنان خبر نداشته باشد، شاید باور نكند كه آنها واقعا مدافع حقوق بشر نیستند؛ در واقع آنان به سهولت حقوق بشریت را پایمال می كنند.

وی ادامه داد: بنده فكر می كنم هیچ ارگانی تا به امروز و به این اندازه سازمان حقوق بشر را ضایع نكرده باشد.

این عضو خبرگان رهبری اذعان داشت: در واقع این مجامع حقوق بشری، امروزه منظورشان حقوق بشری است كه افراد بتوانند منافع آنان را تامین كنند؛ در حقیقت زمانی كه منافع آنان تامین نشود، آن افراد را حتی بشر نمی دانند چه برسد كه بشر بدانند و حقوق آنان را پیگیری كنند یا محترم بشمارند و این مسئله را به روشنی در غزه مشاهده می كنیم.

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ، تصریح كرد: بنابراین مردم به تبلیغات آنان گوش نمی دهند و موضوعات حقوق بشری كه از سوی آنان مطرح می شود را پروپاگاندایی بیش نمی دانند وهمه را دروغ می پندارند كه امروزه در خروش دانشجویان و مردم در آمریكا و بسیاری از كشورها مشاهده می كنیم.

وی عنوان كرد: خداوند متعال در قرآن كریم می فرماید: " یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ"؛ ای كسانی كه ایمان آورده‌اید، چرا چیزی به زبان می‌گویید كه در مقام عمل خلاف آن می‌كنید؟ ، آنان مصداق این آیه شریفه هستند، چرا كه بزرگنمایی می كنند و در مقام عمل به وظایف خود عمل نمی كنند.

وی در پایان با اشاره به عدم توجه و شنیده شدن صدای مردم مظلوم غزه از سوی سازمان های حقوق بشری، گفت: مردم فلسطین مگر بشر نیستند، چرا صدای آنان شنیده نمی شود و اقدامی صورت نمی گیرد؛ حقوق آنان ضایع می شود و چه مستقیم و چه غیر مستقیم تحت فشار و شاهد ضایع شدن حقوقشان هستند و چراهای بسیاری دیگر كه هیچ سازمان و نهاد حقوق بشری جوابگوی آن نیست.

دسترسی سریع