موضوع جمعیت وظیفه حتمی، قطعی و عینی ائمه‌جمعه محسوب می‌شود

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی‌اكبری گفت: همه ما در رویداد هم‌افزایی اركان حاكمیتی موضوع جمعیت ذیل نام مقدس وهاب پروردگار متعال گرد هم جمع شده‌ایم. این كار فوق‌العاده ارزشمند و مهم را ذیل عنایات حضرت موسی بن جعفر(ع) تعریف كرده‌ایم.

1403/03/20
|
13:26

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی‌اكبری گفت: همه ما در رویداد هم‌افزایی اركان حاكمیتی موضوع جمعیت ذیل نام مقدس وهاب پروردگار متعال گرد هم جمع شده‌ایم. این كار فوق‌العاده ارزشمند و مهم را ذیل عنایات حضرت موسی بن جعفر(ع) تعریف كرده‌ایم. اگر ایران عزیز ما خویشاوند پیامبر اعظم(ص) است، از بركت حضرت موسی بن جعفر(ع) است كه این سرمایه گذاری بزرگ برای اهل بیتی شدن ایران از وجود نازنین آن حضرت است.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی‌اكبری، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در آیین افتتاحیه نخستین رویداد هم‌افزایی اركان حاكمیتی موضوع جمعیت كه در مجتمع فرهنگی آدینه تهران برگزار شد، با اشاره به آیه 74 سوره مباركه فرقان «رَبَّنا هَبْ لَنا مِنْ أَزْواجِنا وَ ذُرِّیَّاتِنا قُرَّةَ أَعْیُنٍ وَ اجْعَلْنا لِلْمُتَّقینَ إِماماً» گفت: خدای متعال هم همسر و هم فرزند را هبه می‌داند.

وی گفت: همه ما در رویداد هم‌افزایی اركان حاكمیتی موضوع جمعیت ذیل نام مقدس وهاب پروردگار متعال گرد هم جمع شده‌ایم. این كار فوق العاده ارزشمند و مهم را ذیل عنایات حضرت موسی بن جعفر (ع) تعریف كرده‌ایم. اگر ایران عزیز ما خویشاوند پیامبر اعظم(ص) است، از بركت حضرت موسی بن جعفر(ع) است كه این سرمایه گذاری بزرگ برای اهل بیتی شدن ایران از وجود نازنین آن حضرت است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینكه موضوع جمعیت وظیفه حتمی، قطعی و عینی ما محسوب می‌شود، ابراز كرد: این ازجمله چیزهایی است كه قطعا در پیشگاه خدای متعال درباره آن سوال خواهیم شد و برای پاسخ در پیشگاه خدای متعال باید خود را آماده كنیم.

وی افزود: این جزء واجبات همگانی است و خیلی كم هستند كسانی كه از دایره این مساله خارج باشند. ائمه جمعه بخواهند یا نخواهند باید در پیشگاه خدای متعال پاسخگو باشند و بنده نیز نفر اول هستم كه باری سنگین‌تر و مسئولیتی بزرگتر داریم. دوستان وزارت بهداشت نیز در این مساله مسئولیت بزرگی دارند. عزیزان در سازمان تبلیغات اسلامی نیز پرچم این مساله را در دست دارند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی‌اكبری با بیان اینكه كار از هر جنبه‌ای كه نگاه كنید كار درجه یكی است، تصریح كرد: این ذیل یك وظیفه قطعی است و ما باید از دوستانی كه این زمینه را فراهم كردند تشكر كنیم.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با قدردانی از خانم محبی تبار در ستاد ملی جمعیت، گفت: ایشان همت بلندی دارند و خیلی مشوق بودند كه این اتفاق شكل بگیرد. دوستان دیگر در وزارت بهداشت و سازمان تبلیغات همكاری كردند و همچنین بسیج كه یكی از اركان مردمی‌سازی این قضیه است و حلقه اتصال حركت مردمی ما هستند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی‌اكبری گفت: این طراحی كه در رویداد هم‌افزایی اركان حاكمیتی موضوع جمعیت اتفاق می‌افتد، محاسبه شده و جوانب و جهات آن سنجیده شده است و یك اثر جدی خواهد داشت.

وی افزود: نقطه شروع ائمه جمعه در شهرستان‌ها و شهرها تعریف شده است و بسیار دقیق تعریف شده كه محصول همت شما در یك زمان مشخصی چه خواهد شد.

امام جمعه موقت تهران خواستار استفاده ائمه جمعه از ظرفیت مبلغین، مساجد محل و امامان جماعات در این كار شد تا حاصل جمع آن به شكل اتفاق روشنی در آن منطقه و قابل محاسبه رخ دهد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی‌اكبری در پایان گفت: اگر به لطف خدای متعال این اقدام قرین موفقیت باشد، ما توانسته‌ایم یك كار الگویی را تولید كنیم كه كل كشور را در زمان كوتاهی پوشش می‌دهد و امیدواریم انتشار آن در سطح ملی به یك «قیام لله» تبدیل شود.

دسترسی سریع